پایگاه کاشف: وبلاگ تخصصی امنیت سیستان و بلوچستان

از این پس (14بهمن 1396) این وبلاگ با موضوع تخصصی امنیت اسلامی (ریشه‌های ناامنی و راه‌حلهای امنیت سازی) بروز خواهد شد

پایگاه کاشف: وبلاگ تخصصی امنیت سیستان و بلوچستان

از این پس (14بهمن 1396) این وبلاگ با موضوع تخصصی امنیت اسلامی (ریشه‌های ناامنی و راه‌حلهای امنیت سازی) بروز خواهد شد

پایگاه کاشف: وبلاگ تخصصی امنیت سیستان و بلوچستانقال علی علیه السلام: العدل وضع الشیء فی موضعه. عدل قرار دادن هر چیز در جای خودش است.

انتصاب یک فرمانده یا مدیر در جایی که تجربه ای در این مورد ندارد خیانت به مردم است. هم چنانکه انتصاب یک فرمانده با تخصص غیرمرزبان در سمت فرماندهی مرزبانی سیستان و بلوچستان با ربوده شدن 5 مرزبان و کشته شدن 14 مرزبان دیگر همراه شد. چرا این اشتباهات دوباره تکرار می شود و شخصی با تخصّص و تجربه بالا درراهنمایی رانندگی به سمت فرماندهی نیروی انتظامی، امنیتی ترین استان کشور تعیین می گردد؟؟؟

سیستان و بلوچستان امنیتی ترین و حسّاسترین استان کشور می باشد که ناامنی در آن به صورت موقّت ولی شدید می باشد.

در زمان هایی در اوج ناامنی بوده و مدّتی بعد در اوج امنیّت. ماههاست در اوج امنیّت می باشد ولی ممکن است دقایقی دیگر انفجار، کمین یا تروری چهره امنیتی استان را مخدوش کند. ناامنی ای غیرقابل پیش بینی، مقطعی، شدید و ناگهانی بهترین لغاتی است که می توان در توصیف ناامنی استان بکار برد.

انتصابات بیجا مدّتی است که ذهن خردمندان را مشغول کرده است.

همه می دانیم که توانایی مدیر در تصمیم گیری به تجربه وی در شرایط مشابه در گذشته باز می گردد. زمینه کاری مدیرعالی که در موقعیت حسّاس قرار دارد باید با گذشته وی همخوانی داشته باشد.

هم چنانکه انتصاب یک مدیر به سمت فرماندهی مرزبانی با دو حادثه قرین شد. انتصاب سردار حسن اسداللهی که تخصّص مرزبانی نداشت به سمت فرماندهی مرزبانی سیستان و بلوچستان با کشتار 14 مرزبان و ربوده شدن 5 مرزبان دیگر همراه شد. انتصابی که تصمیمات بعدی وی در مدیریت بحران می توانست خیلی خیلی بهتر باشد. البته انتظاری از یک مدیر که مرزبانی کار نکرده نیست که بتواند تصمیم مناسب در این حوزه بگیرد. هم چنانکه انتصاب وی بیش از چند ماه طول نکشید و وی پس از حوادث فوق الذکر که چهره استان را که نه چهره امنیتی کشور را مخدوش کرد برکنار شد تا جایش را به فرماندهی مرزبان دهد.

انتصاب سردار حسین رحیمی به سمت فرماندهی انتظامی استان کسی که در فضای اینترنت تا قبل از انتصاب به فرماندهی انتظامی استان عکسی با لباس سبز ندارد و تمامی عکس هایش با لباس سفید راهنمایی رانندگی هست تکرار همان اشتباه قبلی است.

بدون شک استان شخصی در سمت فرماندهی انتظامی می خواهد که در سمت مرزبانی، اطلاعات، معاونت اجتماعی و ارشاد یا مواد مخدّر کار کرده باشد. نه کسی که آخرین سمتش فرمانده پلیس راهور تهران است.

هم چنانکه ایشان در نشست های خبری از آمار تصادف و نیز سرقت می برد  می توان فهمید که جهت گیری ذهنی اش که ناشی از تجربه گذشته است مدّت زیادی در راهنمایی رانندگی کار کرده و قبلش هم به عللی با سرقت مرتبط بوده است.

این در حالی است که درگیری مواد مخدّر بالاترین میزان در کشور را دارد و میزان سرقت پایین ترین میزان در کشور.

فقط می توانم به احمدی مقدّم بگویم: سردار دقّت کن.


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۳/۰۵/۱۶

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
چه کسی وبسایتم را لینک کرده?